Možnosti masáží

 
Klasická, relaxační a rehabilitační masáž

Masáže jsou vhodné při pocitech napětí, pro rychlejší zotavení po fyzicky namáhavých činnostech, nebo jen pro relaxaci. Razance a výběr hmatů závisí na dohodě s klientem. Pro relaxaci jsou vhodnější jemnější a táhlé hmaty. Pro uvolnění ztuhlých svalů doporučujeme razantnější přístup.

Manuální lymfodrenáž

Lymfodrenáž pomáhá odstranit přebytečnou tekutinu z podkoží. Nezáleží na tom, zda je otok způsobený nedostatečností žilního či lymfatického systému. Lymfodrenáž je účinná v obou případech. Je vhodná jako podpůrná péče při odstraňování celulitidy. Dalším pozitivním efektem je podpora imunity a detoxikace organismu (vhodná např. i před započetím hubnoucího režimu).

Reflexologie nohy

Metoda reflexní masáže nohy věří, že každý orgán, žláza a další tělesná místa mají svůj protějšek v reflexním bodě na chodidle. Terapeut může skrz reflexní bod najít, zda vše funguje tak, jak má, a při aplikaci přiměřeného tlaku může napravit případný problém. Kořeny této metody sahají do starého Egypta, ale dají se najít i v mnoha dalších zemích po celém světě.